Deski tarasowe – Z jakiego drewna będą najlepsze

Do wykonania nawierzchni tarasu bardzo często wykorzystuje się drewno. Służą do tego specjalnie wyselekcjonowane deski tarasowe. Wybór tych konkretnych może być trudny. Sprawdźcie jakie deski najlepiej sprawdzą się na waszym tarasie.

Zalety desek tarasowych

Drewniany taras to dla wielu prawdziwe marzenie. Nic dziwnego – wygląda przepięknie i przytulnie, dlatego domownicy bardzo chętnie odpoczywają na nim w wiosenne i letnie wieczory. Do pokrycia nawierzchni takich tarasów wykorzystuje się oczywiście deski tarasowe. Wybierać można spośród ich różnych rodzajów.

-Deski tarasowe mogą być wykonane z drewna krajowego, europejskiego lub egzotycznego, a każde z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Dobrze jest zasięgnąć informacji na ich temat przed dokonaniem wyboru. To z pewnością ułatwi podjęcie decyzji i sprawi, że bez problemu dopasujecie rodzaj desek do własnych potrzeb i preferencji – radzi ekspert reprezentujący firmę Global Biznes, zajmującą się importem drewna.

Drewno egzotyczne

Deski tarasowe wykonane z drewna egzotycznego to deski o największej gęstości. Są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, co czyni je wyjątkowo trwałymi i tym samym idealnymi na pokrycie nawierzchni zewnętrznego tarasu. Warto wybierać między tekiem, ipem, cumaru i bangkirai, ponieważ zawierają dużą ilość substancji oleistych, nie chłoną wody oraz nie ulegają łatwo inwazji pleśni oraz grzybów. Ponadto, drewno egzotyczne jest odporne na ścieranie, dlatego deski tarasowe z niego wykonane mogą być kładzione równo z poziomem gruntu (nanoszony na nie piasek nie zniszczy powierzchni zbyt szybko).

Drewno krajowe i europejskie

Nie tylko deski z egzotycznego drewna nadają się do pokrycia tarasu. Świetnie sprawdzają się również takie deski tarasowe, które wykonane są z drewna europejskiego. Najlepiej nadają się do tego deski z sosny karelskiej i modrzewia syberyjskiego, ponieważ drewno to jest twarde i stabilne. Ponadto, ma piękny srebrnoszary kolor, przez wielu uważany za najpiękniejsze wybarwienie tarasu z drewna.

Wśród gatunków drewna na deski tarasowe pozyskiwanego w Polsce wymienić należy dąb, jesion, świerk, modrzew europejski i sosnę. Dobrze wiedzieć, że na tarasie najlepiej sprawdzają się deski wykonane z drzew liściastych.

2017-06-09 08:25

Inne artykuły