Czym się kierować wybierając ekipę remontową?

Planujesz malowanie ścian w domu, a może wymianę podłogi? Chciałbyś, aby remont Twojego mieszkania przebiegł łatwo, szybko, ale co najważniejsze – skutecznie? Czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Ale niezbędny jest do tego tylko jeden warunek, a mianowicie – dobra ekipa remontowa. Na co zwrócić szczególną uwagę, by wybrać godnych polecenia fachowców?

Owocne poszukiwania

O tym, że remont jest kwestią nieuniknioną w niemalże każdym mieszkaniu (w zależności od czasu), nikogo nie trzeba przekonywać. Jak natomiast sprawić, aby udało się go przeprowadzić dokładnie, ale i bez niepotrzebnego rozciągania w czasie? Niezbędne jest wybranie dobrej ekipy remontowej. Aby taką znaleźć, warto popytać wśród znajomych i rodziny. Poczta pantoflowa okazuje się często najlepszą metodą na znalezienie najlepszych fachowców. Ekipa z polecenia jest najczęściej grupą osób solidnych, których efekty pracy możemy obejrzeć na żywo. Jeśli natomiast nie masz takiej możliwości – zdecyduj się na poszukiwania przez ogłoszenia (internet, gazeta). W takim przypadku zwróć uwagę na doświadczenie oraz zakres wykonywanych prac. Warto pamiętać o tym, aby poszukiwania fachowców rozpocząć ze znacznym wyprzedzeniem przed planowanym remontem, ponieważ kalendarze najlepszych budowlańców dość szybko się zapełniają.

Poznaj 5 najważniejszych zasad

Skoro wiesz już, w jaki sposób najlepiej szukać fachowców, czas dowiedzieć się, czym się kierować, aby wybrać tych najlepszych. Po pierwsze zwróć uwagę na oferowane przez ekipę usługi. Po drugie wspólnie ustalcie budżet planowanego remontu – zarówno w kwestii materiałów, jak i wynagrodzenia fachowców. Mimo że cena nie powinna być najważniejszym kryterium, to jednak jest bardzo istotna. Kolejną ważną kwestią jest ustalenie konkretnych terminów (rozpoczęcia i zakończenia prac) – nikt przecież nie lubi opóźnień. Dlatego też przy wyborze ekipy remontowej warto kierować się referencjami oraz opiniami na jej temat i zapoznać się z dotychczas wykonanymi pracami, które często są zamieszczane na stronach internetowych fachowców. Pamiętaj również o podpisaniu umowy.

Zalety ekipy remontowej

Nie każdy musi znać się na kładzeniu podłóg, wybieraniu najlepszych wałków do malowania ścian czy wymianie instalacji.
Odpowiednia wiedza to jedna z najważniejszych zalet świadczących o tym, że warto wybrać ekipę remontową do wykonania tego typu prac. Jest to duża oszczędność czasu, nerwów, ale i pieniędzy – przekonuje specjalista z firmy Pikom.
Dobrze przeprowadzony remont wystarczy na kilka najbliższych lat. Warto dodać, że pracownicy z ekipy remontowej mają doświadczenie oraz dysponują niezbędnymi narzędziami.
2017-10-02 07:44

Inne artykuły