Czym charakteryzuje się masaż bambusami?

Walory lecznicze i relaksacyjne masażu doceniali już starożytni. Ta metoda pracy z pacjentem była obecna w wielu kulturach i jest z powodzeniem stosowana do dziś. Jedną z jej odmian jest masaż bambusami. Kiedy jest zalecany i na czym polega? Jakie daje rezultaty? Dowiedz się więcej o masażu bambusami, którzy przyniesie ulgę zarówno Twojemu ciału, jaki i psychice. 

Na czym polega masaż bambusami?

Masaż, niezależnie od techniki, polega na uciskaniu i ugniataniu ciała. Pobudza to krążenie w skórze i tkankach podskórnych, rozluźnia je i przyspiesza ich regenerację po urazach, usprawnia usuwanie toksyn z organizmu przez poprawę obiegu limfy. Masaż przynosi również ulgę skołatanym nerwom, bo wszelkie napięcia psychiczne powodują napięcia w ciele. 

Masaż bambusami jest szczególnie skuteczny, bo pozwala masażyście dotrzeć do głębiej położonych tkanek - wyjaśnia ekspertka z Przychodni Specjalistycznej High-Med. - W technice tej wykorzystuje się kije, pałeczki i miotełki z bambusa. Ich rozmiar jest dostosowany do masowanej partii ciała. Mięśnie są niejako wałkowane, dzięki czemu rozluźniają się. Bambus jest materiałem całkowicie naturalnym, nie wywołuje reakcji alergicznych, ma też działanie przeciwbakteryjne. Jest całkowicie bezpieczny dla pacjentów, a jego lekkość i twardość ułatwiają pracę masażyście.

Dla podniesienia skuteczności, uzyskania pełnego odprężenia i uprzyjemnienia zabiegu stosuje się pachnące olejki. Trwa on około 60 minut.

Choć masaż bambusami zalicza się do zabiegów relaksacyjnych, wpływa też pozytywnie na kondycję fizyczną. Kto szczególnie powinien z niego skorzystać i jakie są rezultaty masażu bambusami?

Masaż bambusami - dla kogo?

Masaż bambusami przyniesie ulgę osobom, które cierpią na dolegliwości związane z napięciem mięśni spowodowanym stresem. Warto pamiętać, że takie nerwowe napięcie wywołuje m.in. bóle głowy i pleców, chroniczne zmęczenie, problemy oddechowe i wiele innych. Jeśli Twoja codzienność jest pełna stresu, przekłada się on na ciało, a masaż bambusami to prosty sposób na to, aby je rozluźnić, zrelaksować i prawdziwie wypocząć, niwelując negatywne skutki stresu i redukując go.

Masaż bambusami jest odpowiedni także dla osób mało aktywnych fizycznie. Ich tkanki są niedostatecznie natlenione, a masaż poprawia ukrwienie i tym samym zaopatrywanie skóry, mięśni i ścięgien w życiodajny tlen. Masaż ten poprawia też pracę układu limfatycznego, dzięki czemu redukuje obrzęki i cellulit. Podsumowując: masaż bambusami to sposób na to, aby być bardziej zrelaksowanym, zdrowszym i piękniejszym! Skorzystasz?

2019-07-11 08:33

Inne artykuły