Czym charakteryzują się białe szkoły?

Przeważająca część wyjazdów szkolnych odbywa się w ciepłej porze roku. Tymczasem zima także ma wiele do zaoferowania! Może w tym roku zamiast nudnego zwiedzania zaproponować klasie coś zupełnie innego? Ruch i nieco ekstremalnych emocji narciarsko-snowboardowych – to rozgrzeje każdego nawet w środku zimy! Czas na białą szkołę! Co warto wiedzieć o tej formie integracji?

Biała szkoła – doskonały sposób na integrację nawet zimą

Z czasem wycieczki klasowe coraz mniej cieszą, bo zawsze są organizowane według jednego schematu – mówi specjalista z EH School – Szkoły Sportów Ekstremalnych. – Im klasa bardziej zżyta, tym trudniej znaleźć coś, co naprawdę ich pochłonie. Musi to być zupełna odmiana od tego, jak spędzają czas codziennie.

Jednym ze sposobów na to, aby zapewnić dzieciom i młodzieży naprawdę niezapomniany wyjazd, jest zaskoczenie ich – zarówno porą wycieczki, jak i formami aktywności. Biała szkoła sprawdza się tu idealnie. Jakie są założenia takiego wypadu?

Białe szkoły to zimowe obozy sportowe dla dzieci i młodzieży. Podczas pobytu każdy z uczestników będzie miał okazję podszkolić swoje umiejętności jazdy na nartach i desce. Sport to tylko jedna z wielu propozycji. Nie zabraknie konkursów, gier i możliwości skorzystania z lokalnych atrakcji, ale też interesujących wykładów i prezentacji, dzięki którym młodzież nabierze nie tylko umiejętności jazdy, ale też wiedzy.

Biała szkoła w Zieleńcu

Jednym z proponowanych sportowych obozów zimowych jest biała szkoła w Zieleńcu. Ta miejscowość jest jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdów osób, które kochają białe szaleństwo, a to za sprawą bardzo dobrej infrastruktury. Liczne wypożyczalnie sprzętu, aż 30 wyciągów i mnóstwo stoków o różnych stopniach trudności, z oświetlonymi trasami – to wszystko czyni z Zieleńca raj sportów zimowych.

Na uczestników białej szkoły w Zieleńcu czekają nie tylko przedpołudnia wypełnione sportem, współzawodnictwem i zajęciami z najlepszymi trenerami. Zadbano o to, aby dzieci i młodzież spędziły ten czas jak najlepiej. Dlatego popołudnia wypełnione będą innymi atrakcjami sportowymi, graniem, korzystaniem z uroków okolicy, a także wykładami i prezentacjami tematycznymi – dla prawdziwych pasjonatów zimowych sportów ekstremalnych. Być może ktoś wróci z wyjazdu z nową pasją?

Wieczory to czas swobodnej integracji. Imprezy i niespodzianki pozwolą wypocząć, zrelaksować się i naładować baterie przed powrotem do szkolnej ławy. Z białej szkoły wróci grupa bogata w nowe doświadczenia i jeszcze lepiej zintegrowana.

2017-09-27 13:35

Inne artykuły