Czy opłaca się długoterminowy wynajem samochodów?

Słyszałeś zapewne niejednokrotnie stwierdzenie: zjeść ciastko i mieć ciastko. Jak ma się to do samochodów? Otóż powiązanie jest niezwykle proste – chcesz mieć auto, z którego możesz korzystać dowolnie, ale wolałbyś uniknąć wszelkich formalności i ewentualnych napraw? Zdecyduj się na długoterminowy wynajem samochodu! Na czym polega i czy jest to przedsięwzięcie opłacalne dla firmowego budżetu?

Na czym polega długoterminowy wynajem samochodów?

Długoterminowy wynajem samochodów jest dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które chciałyby posiadać własne auto przy maksymalnym ograniczeniu formalności. To opłacalne przede wszystkim dla tych, którzy będą traktowali samochód jako narzędzie pracy – korzystali z niego w określonym czasie (potrzebnym na wykonanie zawodowych obowiązków) przy minimalnej dbałości o jego stan techniczny. Najczęściej na wynajem decydują się właściciele firm, którzy w zamian za comiesięczną opłatę wypożyczalni, mogą korzystać z auta w taki sposób, jakby było własnością przedsiębiorstwa.

Zalety tego rozwiązania

Nadal masz wątpliwości co do tego, czy długoterminowy wynajem samochodu jest w Twojej sytuacji niezbędny? Poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania! Po pierwsze użytkujesz auto jakby było Twoją własnością, ale nie zajmujesz się niezbędnymi formalnościami. Kwestia ubezpieczenia i wszelkich opłat spoczywa na firmie wynajmującej. Ponadto – jeśli nie będziesz zadowolony ze stanu samochodu – zawsze możesz go zwrócić firmie wypożyczającej. W takiej sytuacji nie musisz starać się o pozyskanie nowego nabywcy. W przypadku awarii otrzymasz auto zastępcze. Warto dodać, że przy wynajmie samochodu, w ramach umowy, możesz otrzymać darmową wymianę opon oraz serwisowanie przez profesjonalnego mechanika. Więc jeśli nie masz wystarczających funduszy na zakup własnego auta, a jest ono niezbędne w Twoim codziennym życiu – wynajem długoterminowy z pewnością Ci się opłaca.

Opinia specjalisty

Do opcji długoterminowego wynajmu samochodu przekonuje się coraz więcej klientów – zapewnia specjalista z firmy Simplycar24. Dodaje: jest to rozwiązanie lepsze niż leasing z tego powodu, że przy takim wypożyczeniu klient otrzymuje atrakcyjny pakiet usług, w skład którego wchodzą najczęściej: wymiana opon, obowiązkowe przeglądy, darmowe serwisowanie pojazdu, a nawet ubezpieczenie. Ponadto wynajem auta jest opłacalny z powodów finansowych, ponieważ tego rodzaju oferty mają zdecydowanie bardziej korzystne stawki niż np. banki oferujące kredyty na zakup własnego pojazdu.

2017-09-12 21:41

Inne artykuły