Czy naprawa sprzętu RTV się opłaca?

Trudno wyobrazić sobie życie bez telewizora, kamer, aparatów czy odtwarzaczy. O tym jednak, że ten sprzęt bywa zawodny i często się psuje, nie trzeba nikogo przekonywać. W takiej sytuacji pojawia się pytanie: kupować nowe, a może uda się jeszcze naprawić stare urządzenie? Sprawdź i przekonaj się, czy warto inwestować w reperację sprzętu RTV.

Naprawiać, nie naprawiać…

Przez nieustanny rozwój technologii, żywotność sprzętu RTV wydaje się o wiele krótsza, niż choćby jeszcze kilka lat temu. O tym, czy warto decydować się na jego naprawę, decyduje przede wszystkim czynnik ekonomiczny. Naprawa sprzętu RTV jest opłacalna wówczas, gdy jej koszt nie przekracza ceny nowego urządzenia. Dzieje się tak wtedy, gdy jego szkoda jest nieznaczna, a uszkodzenie wyniknęło z codziennego użytkowania. Jeśli awaria jest niewielka, nie warto od razu decydować się na zakup nowego urządzenia. Pamiętaj również o tym, że naprawiając zepsuty sprzęt – dbasz o środowisko. Zdecyduj się na naprawę także wtedy, gdy urządzenie jest dla Ciebie ważną pamiątką ze względów sentymentalnych lub chcesz, by służyło kolejnym pokoleniom. Być może ten sprzęt ma jakąś historię i nie warto, by został zastąpiony nowym?

Wybór serwisu

Zdecydowałeś się na naprawę sprzętu i szukasz specjalisty? Wybierając serwis, zwróć uwagę na takie czynniki, jak:

  • zakres usług serwisowych;
  • czas naprawy;
  • gdzie jest wykonywana naprawa – w domu klienta czy w serwisie;
  • koszt usługi;
  • jakość części proponowanych przez serwis – czy są to części oryginalne czy zamienniki;
  • opinie innych klientów.

Jak dodaje specjalista z firmy P.H.U Hit-Serwis: nasza firma została założona przez trzech wspólników w 1993 roku na bazie punktu serwisowego Hitachi, który należał do sieci serwisowej ITI od 1988 roku. Od tamtej pory w niezmienionym zespole świadczymy usługi napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzętu RTV. Wykonujemy naprawy: telewizorów LCD plazmowych kineskopowych, kamer i aparatów cyfrowych, odtwarzaczy i nagrywarek DVD, odtwarzaczy Blu-ray, sprzętu HI-FI kin domowych, monitorów komputerowych.

2017-09-12 19:10

Inne artykuły