Czy można zaoszczędzić na aranżacji biura?

Aranżacja i wyposażenie biura zawsze wiąże się z wydatkami. Większości przedsiębiorców zależy oczywiście na tym, by w miarę możliwości je ograniczyć. Czy podczas urządzania siedziby firmy można zaoszczędzić, nie rezygnując jednocześnie z estetyki i funkcjonalności wnętrz? W jaki sposób wyposażyć przestrzeń biurową, by była elegancka i wygodna, ale pochłonęła zbyt dużo pieniędzy?

Wybór właściwych rozwiązań

Częstym błędem popełnianym podczas aranżacji wnętrz biurowych, jest brak sprecyzowanych oczekiwań i konkretnego pomysłu na to, jak ma ono funkcjonować. W ostatnich latach olbrzymią popularnością cieszą się biura typu open-space, których ideą jest redukcja wydatków związanych z aranżacją oddzielnych gabinetów w mniejszych pomieszczeniach.

Biura na otwartym planie rzeczywiście sprawdzają się w niektórych sytuacjach, zwłaszcza kiedy poszczególni pracownicy ściśle ze sobą współpracują i powinni pozostawać w stałym kontakcie. Jednak w tych działach firmy, gdzie ważna jest indywidualna praca w skupieniu, takie rozwiązanie nie będzie odpowiednie, a niezbędna reorganizacja pociągnie za sobą dalsze koszty.

Jeżeli osoba odpowiedzialna za organizację firmowego biura nie ma możliwości samodzielnie ustalić potrzeb i oczekiwań wobec przestrzeni pracowniczej, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Na podstawie badań work base można przygotować projekt biura skrojony idealnie na miarę konkretnego przedsiębiorstwa – podpowiada nasza rozmówczyni z Interbiuro Design&Fit Out.

Określenie budżetu na aranżację biura

Szalenie ważną kwestią jest określenie budżetu, jaki przedsiębiorstwo jest w stanie przeznaczyć na adaptację powierzchni biurowej. W oparciu o taką informację architekt może przygotować projekt, który spełni wszystkie wymagania klienta, ale jednocześnie będzie unikał rozwiązań najbardziej kosztownych.

Poszukiwanie oszczędności w aranżacji biura może odnosić się do wielu różnych obszarów. Może polegać np. na wyborze wyposażenia w standardowych wersjach, tańszych materiałów, czy unikaniu elementów ozdobnych. To, gdzie będziemy szukać oszczędności, zawsze ustalane jest przez projektantów w porozumieniu z klientem.

Współpraca z jedną firmą

Do pracy nad aranżacją przestrzeni opłaca się zaangażować jedną firmę, która kompleksowo zajmie się realizacją całego przedsięwzięcia. Profesjonalne przedsiębiorstwo inżynieryjne będzie w stanie przeprowadzić swojego klienta przez wszystkie etapy, od określenia dokładnych potrzeb, przez przygotowanie projektu architektonicznego biura, aż po jego wykonanie. Powierzając kompletną realizację inwestycji jednemu wykonawcy, możemy spodziewać się redukcji kosztów o nawet 30% jej wartości.

2019-02-21 15:31

Inne artykuły