Charakterystyka oświetlenia LED

Historia oświetlenia LED zaczyna się w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy rozpoczęła się produkcja pierwszych diod ledowych. Były one nieco inne niż te znane nam w tej chwili, głównie dlatego, że prace nad oświetleniem ledowym wciąż trwają, a technologia jest udoskonalana.

Ekonomia i ekologia

Oświetlenie LED to przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala nam na odczuwalną oszczędność energii elektrycznej, a tym samym pieniędzy, które musielibyśmy za nią zapłacić. Decydując się na zakup diody LED możemy wybrać jej czas działania, jasność oraz barwę światła, jakie daje. To z kolei daje nam pole do popisu  w kwestii doboru oświetlenia do wystroju i charakteru wnętrza.

Najważniejsze parametry

Kupując diody ledowe możemy wybrać ich określoną jasność, która wyrażana jest w lumenach – im więcej lumenów, tym jaśniejsze światło daje dioda. Ponadto, na opakowaniu takiej diody znajdziemy informację o tym, przez jaki czas (wyrażony w godzinach lub latach) będzie ona stanowić źródła światła o niezmienionych parametrach (czyli przez jak długi czas będzie świecić tak samo jasno). Istotna jest tez barwa światła – może być np. zimna lub ciepła.

Dostępność oświetlenia ledowego

 Oświetlenie ledowe jest w tej chwili ogólnodostępne, co wynika z jego popularności. Należy pamiętać, że co prawda, diody LED możemy kupić nawet w markecie, jednak zdecydowanie lepiej jest kupić taką diodę w specjalistycznym sklepie, np. sklep internetowy Eletryk.pl, gdzie mamy większy wybór i atrakcyjniejsze ceny.

2017-02-08 08:31

Inne artykuły