Charakterystyka bram segmentowych

Bramy segmentowe są obecnie chyba najczęściej stosowanym rodzajem bram. Klienci cenią je przede wszystkim za niezwykłą solidność wykonania oraz prostotę obsługi. Również producenci zachwalają ten fragment swojej oferty. Dlaczego bramy segmentowe cieszą się tak dużą popularność i jakie dokładnie są ich zalety, tego dowiesz się z naszego artykułu.

Uniwersalny rodzaj bram

Największą zaletą garażowych bram segmentowych jest to, że do otwierania nie potrzebują dodatkowej przestrzeni, dzięki czemu można je stosować nawet w garażach, które nie posiadają zbyt obszernego podjazdu. Bramy te przy otwieraniu lub zamykaniu nie wysuwają się bowiem przed podjazd, tylko chowają się wzdłuż sufitu lub wzdłuż ściany wewnątrz pomieszczenia. To sprawia również, że bramy segmentowe nie zmniejszają światła wjazdu.

Co więcej brama segmentowa montowana jest od wewnętrznej strony garażu, przez co można ją bez problemu umieścić nawet w garażach, które posiadają nadproże łukowe.

Idealne rozwiązanie do ogrzewanych garażów

Kolejna zaleta bram segmentowych jest związana z ich budową. Jako że brama segmentowa porusza się na zamontowanych prowadnicach, jest idealnym rozwiązaniem do ocieplanych garaży.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Profess, która jest renomowanym dystrybutorem różnego typu bram garażowych: Taka konstrukcja oraz sposób montażu bramy segmentowej sprawia, że bramy te są bardzo szczelne i nie powodują utraty ciepła z wewnątrz garażu. Z tego względu bramy te są przede wszystkim bardzo chętnie montowane w garażach, które są częścią domów jednorodzinnych. Doskonała izolacja termiczna wpływa bowiem nie tylko na brak uciekania ciepłą z garażu, ale również w mniejszym stopniu poprawia się izolacja całego domu. Żadne inne bramy garażowe nie zapewniają aż takiego komfortu.

Taki sposób montażu bram segmentowy znacznie zwiększa również bezpieczeństwo, ponieważ dzięki temu bramy segmentowe są znacznie trudniejsze do pokonania dla włamywaczy, dzięki czemu możemy czuć się całkowicie bezpiecznie.

Jak więc widać, garażowe bramy segmentowe są obecnie najlepszym wyborem. Niektóre osoby może co prawda odstraszać ich nieco wyższa cena, którą jednak z nawiązką rekompensują jej liczne zalety.

 

2017-01-08 21:51

Inne artykuły