Cechy idealnego stroju dla biegacza

Bieganie jest coraz bardziej popularnym sportem. Dzisiaj panuje wręcz moda na zdrowy styl życia, dlatego staramy się we właściwy sposób odżywiać i codziennie uprawiać aktywność fizyczną. Jeżeli dopiero zaczynamy, powinniśmy zainwestować w odpowiedni strój. Odzież bowiem w bardzo dużym stopniu oddziałuje na komfort biegania. W co w takim razie powinniśmy się ubrać?

Koszulki, bluzy i kurtki

Najważniejszym elementem stroju dla biegacza są oczywiście odpowiednie buty. Ale powinniśmy też zadbać o inne elementy garderoby, o których często zapominamy. To koszulki, bluzy i kurtki. Jeżeli na dworze jest upalnie, ale my nie chcemy przerywać swoich treningów, warto wyposażyć się w odzież termoaktywną. Z kolei na chłodniejsze dni przyda się cieplejsza bluza albo kurtka. Musi być lekka i podobnie jak odzież na lato, zapewniać termoregulację, aby nasze ciało się nie pociło. Powinna też szybko wysychać, ponieważ bieganie podczas jesiennych miesięcy często może kończyć się deszczem. Warto być na to przygotowanym, aby nie wracać do domu wraz z pierwszymi kroplami opadów.

Nie zapominaj o bieliźnie

Nie można też zapomnieć o właściwej bieliźnie, która nie będzie krępować ruchów. W przypadku kobiet bardzo istotny jest dobry, sportowy biustonosz. W przeciwnym razie bieganie zamiast dawać radość, będzie powodować jedynie nieprzyjemne odczucia. Biust musi być należycie zabezpieczony, ponieważ porusza się wraz z biegaczką. Dlatego też może boleć. Zaopatrzenie się w dobry biustonosz jest zatem bardzo istotną kwestią dla każdej pani, która biega albo dopiero zaczyna uprawiać ten sport.

Biegaj na zdrowie

Bieganie jest nie tylko przyjemną, ale i bardzo zdrową formą aktywności fizycznej. W dodatku, poza odpowiednim ubiorem, nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów – komentuje nasz rozmówca ze sklepu Run Expert ze Szczecina.
Dlatego jest również sportem tanim. Wystarczy, że wyjdziemy na zewnątrz, a już możemy zacząć dbać o swój organizm, truchtając wolniej czy nieco szybciej. Warto biegać z mężem, żoną, dzieckiem, przyjacielem czy znajomą, wówczas czas płynie jeszcze przyjemniej. A oprócz tego:
  • Dbamy o swoje serce, ponieważ systematyczne bieganie pozytywnie wpływa na układ krążenia,
  • Zapobiegamy chorobom, takim jak nowotwory, cukrzyca, osteoporoza, nerwica czy depresja,
  • Nie martwimy się zbędnymi kilogramami – biegając spalimy zjedzone w pracy czy szkole ciastka i inne słodkości.

Dlatego warto biegać kilka razy w tygodniu, pamiętając, aby nie przeciążać organizmu. Powoli zwiększajmy dystans, a nasza forma będzie rosła z tygodnia na tydzień.

2017-09-11 15:24

Inne artykuły