Artykuły papiernicze. Co drukuje się najczęściej?

Mimo upływu lat materiały drukowane i artykuły papiernicze cieszą się wciąż bardzo dużym zainteresowaniem. Nie wyparł ich Internet. Z tego powodu nadal drukuje się sporo ulotek, folderów, katalogów, zeszytów i innych materiałów. Które artykuły papiernicze są obecnie zdecydowanie najpopularniejsze? Co drukuje się najczęściej?

Klasyczne wizytówki

W przypadku materiałów reklamowych wciąż niemałą popularnością cieszą się oczywiście klasyczne wizytówki o wymiarach 90 x 50 mm. Wykonane są one na ogół na papierze kredowym i gramaturze 350 g. Są wciąż doskonałą formą prezentacji firmy czy danej osoby. Zadrukowywane są z obu stron, a więc mimo niewielkich rozmiarów są w stanie pomieścić naprawdę sporo cennych informacji. Poza tym nie maleje popularność ulotek o różnych formatach. To forma reklamy stosowana na ogół przez niewielkie firmy działające lokalnie, które chcą dotrzeć do potencjalnych klientów, bez wydawania na ten cel fortuny. Ulotki drukowane są głównie na papierze kredowym błyszczącym o gramaturze rzędu 130 g. Druk takich wizytówek ma w swojej ofercie przykładowo drukarnia AA Print, która oferuje też druk wielu innych materiałów. Poniżej omówimy niektóre z nich.

Plakaty, katalogi i kalendarze

Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się plakaty, np. w formacie A3. Klienci stawiają ponadto na katalogi szyte, w których można efektownie zaprezentować swoje produkty. Dzięki szyciu katalogi są wytrzymałe nawet podczas intensywnego użytkowania. Drukowane są przede wszystkim w formacie A4. Oprócz tego dużą popularnością cały czas cieszą się kalendarze trójdzielne, które drukuje się głównie w okresie jesienno-zimowym, tuż przed Nowym Rokiem. To świetna forma podziękowania za kolejny rok współpracy i zachęta do jej kontynuowania w roku kolejnym. Rzadziej drukuje się kalendarze jednodzielne i planszowe czy w formie notesików.

Druk wielkoformatowy

Od jakiegoś czasu spore zainteresowanie przeżywa druk wielkoformatow – banery, siatki mesh, folie na witryny i inne. To efektowne formy reklamy, obok których często nie sposób przejść obojętnie. Mając jednak na względzie tylko standardowe artykuły papiernicze, a nie materiały reklamowe, cały czas drukuje się przede wszystkim różnego rodzaju zeszyty, skoroszyty i notesy. To elementy wykorzystywane w szkołach różnego stopnia. Mimo rozwoju technologii i rosnącej popularności Internetu, materiały drukowane nadal są potrzebne. Nie zanosi się też w tej kwestii na zmiany w najbliższym czasie. Właściciele drukarni mogą więc spać spokojnie.

2019-07-08 13:08

Inne artykuły